МО вчителів предметів фізико-математичного циклу





Франчук Галина Іванівна - керівник МО
Найко Володимир Антонович
Яковлєва Оксана Юріївна
Клебанська Лілія Миколаївна 
Кольчак Алла Всеволодівна
Снігур Олена Андріївна
Тимощук Наталія вікторівна
Грабенко Оксана Сергіївна

Тема над якою працювала школа в 2014-2015 н.р.

«Нові освітні технології, як чинник формування в учнів позитивної мотивації до навчальної діяльності і як дієвий фактор підвищення результативності навчально-виховного процесу. Формування в учнів громадської відповідальності, духовності, культури, здатності до успішної соціалізації в суспільстві».

Тема, над якою працювало МО вчителів предметів фізико-математичного циклу в 2014-2015 н.р.

«Запровадження нових освітніх технологій навчання на уроках математики, фізики, інформатики та астрономії з метою формування в учнів позитивної мотивації до навчання ,підвищення результативності навчально-виховного процесу, удосконалення форм і методів роботи вчителів-предметників. Розвивати в учнів почуття патріотизму, духовності, культури, як гарант успішної діяльності в суспільстві».
На виконання плану роботи МО вчителі провели по два відкритих уроки та позакласні заходи, графіки погоджені на засіданнях МО 04.09.2014р., протокол №5 та 15.01.2015р., протокол №1).
На виконання рішення Методичної ради та плану роботи школи в період з 01.12.2014 р. по 05.12.2014 р. членами МО підготовлений та проведений предметно-методичний тиждень вчителів предметів фізико-математичного циклу (план погоджено на засіданні МО 25.11.2014, протокол №7. 
Тема: «Вивчення предметів фізико-математичного циклу- шлях до пізнання Всесвіту».
Це сприяло: 
· розвитку інтересу учнів до математики , фізики,інформатики, астрономії;
· підвищенню фахової майстерності вчителів;
· впровадженню в практику елементів перспективного педагогічного досвіду.
Відвідуючи уроки та заходи своїх колег, члени МО зазначили, що реалізуючи проблему, над якою працює педагогічний колектив школи, на своїх уроках та заходах вчителі-предметники ставлять у центрі уваги особистість учня, його творчий саморозвиток та самовиявлення. Процес засвоєння знань організовано таким чином, щоб учень був змушений постійно тренувати не стільки пам'ять, скільки здатність вирішувати творчі завдання.
Піл час предметно – методичного тижня для керівників МО та творчих груп школи був проведений майстер-клас на тему:
«Методичне та інформаційне забезпечення інноваційних технологій викладання в сучасній школі»
Вчителі природничих дисциплін провели два обласних науково- практичний семінари: 
1)14.12 2014 відкрите засідання творчої лабораторії вчителів природничого циклу «Освоєння та використання технології особистісно орієнтованого навчання». В них приймали участь вчителі Кривонос О. П., Снігур О.А., Тимощук Н. В. 
2) 29.04.2015 майстер-клас для вчителів природничих дисциплін на тему «Технологія діяльнісного навчання» , в якому прийняли участь вчителі 
Снігур О.А., Кривонос О. П.
З метою виявлення обдарованої молоді згідно плану роботи школи вчителями МО були проведені олімпіади зі всіх предметів фізико-математичного циклу.
Обговорення і затвердження складу оргкомітету по підготовці та проведенню предметних олімпіад, складу комісії по підготовці матеріалів олімпіад, складу журі по перевірці олімпіадних робіт та складу чергових вчителів проходило на засіданні МО 20.09.2014р., протокол№6.
Наші учні приймали участь у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру», координатор якого Снігур О. А, у кількості 156 осіб і отримали 13 сертифікатів високого рівня та 56 достатнього.
Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної грамотності «Бобер» (координатор Кольчак А. В.). В 2014-2015 н.р. приймали участь 25 учнів. З них перше місце - 5 учнів, друге місце- 11 учнів.
Міжнародний фізичний конкурс «Левеня» (координатор Кривонос О. П.) приймали участь 34 учні, результати: відмінний - 0 учнів, достатній 15 учнів. 
Учні нашої школи прийняли участь у 29 Міжнародному чемпіонаті з розв’язування логічних математичних задач.У фінал вийшли такі учні: Іщенко Василь 6-А клас, вчитель Яковлєва О. Ю. , Павленко Михайло 7-Б клас , вчитель Клебанська Л. М., Данильчук Дар’я 
10-А клас, вчитель Франчук Г. І. Павленко Михайло пройшов у супер-фінал.
Учні вміють застосовувати набуті знання на практиці, мають певні навички в аналізі вивченого матеріалу.
З метою впровадження в свою роботу елементів перспективного педагогічного досвіду вчителі МО відвідували уроки, презентації, семінари згідно графіка ММК.
Всі вчителі МО постійно працюють над оновленням дидактичного матеріалу з математики, фізики, інформатики та астрономії.

Також на протязі навчального року були проведені в рамках МО:

1. Засідання МО на тему: «Особливості викладання математики,інформатики в 6-х класах за новими програмами».
2. Майстер – клас на тему «Методичне та інформаційне забезпечення інноваційних технологій викладання математики, фізики та інформатики»
Вчителі МО ділились своїми знаннями та здобутками, виступаючи на педагогічних радах, на захисті проектів, над якими працювали на протязі навчального року.
В цілому МО предметів фізико – математичного циклу працювало злагоджено. Всі вчителі виконували свої прямі обов’язки, уроки та позакласні заходи проводились на професійному рівні.
На підсумковому засіданні ( протокол № 4 від 28.05.2015р. ) було вирішено роботу МО в 2014-2015 н.р. вважати задовільною, план роботи виконаним повністю.

На наступний навчальний рік виділити такі основні напрямки роботи МО:

1. Запровадження елементів особистісно-зорієнтованої технології навчання на уроках математики, фізики, інформатики та астрономії.
2. Підвищення ефективності сучасного уроку шляхом забезпечення диференціації і індивідуалізації навчального процесу.
3. Розвиток творчих здібностей обдарованих дітей (факультативні заняття, індивідуальні заняття, олімпіади).
4. Удосконалення роботи з дітьми , що мають початковий рівень знань (індивідуальні, групові консультації, додаткові заняття).
5. Розвиток інтересу учнів до математики, інформатики та фізики, економіки, використовуючи різноманітні форми і методи навчання.
6. Підвищення фахової майстерності вчителів через курси підвищення кваліфікації, постійно діючі семінари, круглі столи, відвідування відкритих уроків.
7. Вивчення і втілення в процес навчання елементів передового педагогічного досвіду кращих вчителів школи, м. Вінниці, України.
8. Оновлення дидактичного матеріалу з математики, фізики, інформатики та астрономії.


Комментариев нет:

Отправить комментарий